Здорове харчування в закладах освіти міста

У підпорядкуванні управління освіти знаходяться 38 закладів освіти.  Управлінням освіти Конотопської міської ради з 12 закладів загальної середньої освіти харчування організовано в 2 школах, 2 НВК та в усіх закладах дошкільної освіти. У решти закладах загальної середньої освіти харчування організовано приватними підприємцями відповідно до процедури тендерної закупівлі.

З 2020 року керівниками закладів освіти спільно з управлінням освіти розпочато розробку та впровадження системи НАССР на харчоблоках закладів. І хоча термін НАССР був продовжений до вересня 2022 року, станом на січень 2022 в усіх закладах освіти розроблена та продовжує впроваджуватись система НАССР.

Що ж таке система НАССР? Це  система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок, тобто комісіями, створеними по закладах освіти проводиться аналіз свого харчоблоку, визначаються критичні точки (тобто ті моменти у приготуванні їжі від її потрапляння на харчоблок до її перебування на тарілці у дитини, що можуть погіршити її якість) і розбудовується алгоритм дій так, щоб уникнути цих ризиків.

Окрім розробки системи НАССР постійна увага приділяється зміні технологічних процесів приготування та покращення якості страв, з цією метою оновлюється технологічне обладнання харчоблоків. Так, у 2021 році для харчоблоків закладів освіти міста було використано більш ніж півтора мільйона гривень для оновлення технологічного обладнання.  Уперше закуплено таке обладнання як ПАРОКОНВЕКТОГМАТИ, що дає змогу готувати страви зберігаючи всю користь продуктів.

З 2020 року заклади освіти вибірково почали впроваджувати страви зі збірника Євгена Клопотенка з метою урізноманітнення шкільного меню та заохочення до шкільного харчування більшої кількості дітей. З вересня 2021 року, за ініціативи першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ, до шкільного меню додались щоденні страви із молока та збільшилась кількість овочів.

У 2022 році наші школярі та дошкільнята харчуються по новому меню, в якому зменшено кількість солі та цукру, прибрано страви із м’ясозамінних продуктів та зменшено кількість вуглеводів.

За детальною інформацією необхідно перейти за посиланнями на сайти закладів освіти, де можна переглянути актуальні фото нових страв:

ЗДО       –    https://www.osvita-konotop.gov.ua/doshkilni.html

ЗЗСО     –    https://www.osvita-konotop.gov.ua/zagalnoosvitni-navchalni-zakladi.html

Дуже  важко налаштувати дитину на потрібну їжу через доступність їжі із підсилювачами смаку та шкідливими смаковими додатками на вулицях міст України у вільному продажу, але адміністрації закладів освіти та управління освіти сподівається на співпрацю з батьками, адже всі ми знаємо що і вдома діти неохоче їдять такі необхідні овочі, злакові культури та молочні продукти, але батьки знаходять необхідні аргументи. Тож лише через діалог батьків, дітей та школи дана реформа принесе бажані результати, а саме:

  • формування культури здорового харчування серед підлітків;
  • прищеплення правильних харчових звичок;
  • зменшення кількості захворювань органів кишково-шлункового тракту наших дітей.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *