Запит – відповідь

Щоб задати запитання, заповніть, будь ласка, форму нижче:

Шановні користувачі сайту, перед тим, як задавати питання, ознайомтесь, будь ласка, з наявними відповідями. Можливо, це питання вже задавали раніше.

Наталія запитує – Добрый Вечер,скажите пожалуйста а сколько будет стоить путёвка в лагерь”Мечта”? и можно ли получить путевку если у тебя есть награждение в спортивных соревнованиях?

Повна вартість путівки до позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку  “Мрія” складає 2000 грн.. Путівки  на ІІ зміну реалізовані в повному обсязі.  ІІІ оздоровча зміна планується профільною – спортивною. При наданні путівок на ІІІ зміну перевага буде надаватися учням Конотопської  ДЮСШ Михайла Маміашвілі. Для отримання детальнішої інформації раджу Вам звернутися до відділу освіти каб № 20 (спеціаліст Заярна  Юлія Миколаївна,  тел. 2 32 56)

Яна запитує – Доброго дня. Підскажіть будь-ласка рахунок на повну вартість путівки дитячого оздоровчого закладу Мрія з розмежуванням вартості господарських витрат та суми часткового фінансування за рахунок коштів Фонду

Повна вартість путівки до табору “Мрія” складає 2000 грн.,  903 грн.-часткове фінансування за рахунок Фонду соціального страхування. Залишок суми дофінансовується за рахунок коштів профспілок (згідно відповідних рішень)  та коштів батьків.

Надія запитує -Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи можу я претендувати на працевлаштування на посаду викладача економічної дисципліни до технікуму (коледжу), ліцею з дипломом магістра з економіки? В дипломі вказано, що маю право на викладання. Окрім того маю досвід роботи в економічній сфері, в бухгалтерії.

Відповідно до Вашого диплому Ви дійсно маєте право претендувати на посаду викладача економічної дисципліни у технікумі (коледжі), ліцеї. Радимо вам звернутися у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації, що розташовані у нашому місті. Ваша спеціальність не дає Вам права працювати вчителем економіки у школі. Для того щоб зареєструватися в базі данних відділу освіти Конотопської міської ради для можливості працевлаштування в подальшому на посаду економіста або бухгалтера, за наявності вакансій, Вам необхідно звернутися в кабінет № 18 пн. 14:00 – 16:00, чт. 15:00 – 17:00.

Пікалова Надія запитує -Доброго дня! Ми поставили свою дитину в чергу до дитячого садочку “Вітерець”. Номер заявки 669314 – Пікалова Олександра. Але на момент постановки в чергу ніхто не сказав, що діти військовослужбовців мають право на пільги. Нас поставили без пільг. Як виправити ситуацію, скажіть будь ласка?

На момент Вашого звернення до дошкільного навчального закладу №11 «Вітерець» Вами не надані відповідні документи, які передбачають пільгове влаштування дитини. Вам необхідно звернутись до адміністрації закладу з необхідними документами у найближчий час ( прийом громадян у закладі здійснюється у вівторок та четвер з 14 до 16 години).

Марина запитує – Доброго дня! У мене таке питання, навчаюсь в педагогічному університеті, після якого курсу я маю право працювати в школі? Чула таке, що після 3-го, наскільки це так?

Радимо Вам звернутись за більш детальною інформацією до відділу освіти каб. №18 згідно прийомних годин:

понеділок: з 14.00-16.00, четвер: 15.00-17.00, так як для різних посад різні кваліфікаційні вимоги.

Олена запитує – Розкажіть мені будьте ласкаві щодо вимог МОН до виробників загальних зошитів. А саме, за якими стандартами потрібно закупати зошити до початкових класів. Заздалегідь вам вдячна. Чекаю на вашу відповідь.

Відділ освіти Конотопської міської ради розглянув Ваше звернення та надає відповідь:
Міністерством освіти і науки України не встановлені чіткі вимоги до виробників загальних зошитів, але є рекомендаціє щодо використання зошитів тільки вітчизняного виробника, оскільки вони відповідають діючим в Україні нормативам:
•Так, в імпортних зошитах досить часто лінійки та клітинки наносять занадто яскравою фарбою, від якої у школяра просто рябить у очах.
•У зошитах колір основної лінії повинен бути фіолетовим, зеленим, блакитним чи сірим, а інтенсивність ліній – за зразком-еталоном.
•Із зошитами в лінійку справа ще гірша: ширина між лініями вітчизняних та імпортних зошитів зазвичай не співпадає.
•В імпортних зошитах лінії є ширшими, що заважає школяру писати букви правильної висоти.Окрім цього, горизонтальні лінії на розворотах повинні співпадати».
•Для полегшення зорової роботи та попередження швидкого стомлювання очей колір паперу не повинен бути яскраво-білим, щоби білизна не викликала подразнення сітківки ока.
•Також треба звернути увагу, наскільки з’єднані лінії на згині. Вони мають бути одна в одну, допускається не більше 1 мм зсуву.
•Папір не повинен бути прозорим чи глянцевим, оскільки блиск такого паперу погано впливає на зір.Отже, купуючи зошити (а нині є багато різних виробників), батьки мають звернути увагу на такі вимоги:Папір має бути достатньо цупким і непрозорим.
•Білизна сторінок має складати 70-80 відсотків. Якщо білизна більша, сторінка «різатиме очі». І навпаки, на жовтуватих сторінках текст буде блідим, i при читанні написаного тексту доведеться напружувати зір. Сліпучо-білий папір псує зір. I взагалі, зошитний папір повинен бути в міру білим, приємним для ока.
•Щільність паперу повинна бути не менше ніж 55-60 г/м2. Зошитний аркуш має бути непрозорим, ледь шорстким на дотик.Товщина ліній, які утворюють рядки та клітинки, має бути 0,2-0,5 мм.Горизонтальні лінії на суміжних сторінках мають збігатись.
•Лінії мають бути фіолетовими, зеленими, блакитними або сірими. Лінії повинні бути чітко продрукованими. Стосовно норм лінування, то вони є такими: клітинка – 5 ґ 5 мм, лінійка – 7 ґ 7 мм. Жодне інше лінування для учнівських зошитів не застосовується, хоча деякі виробники пробують обійти цю вимогу, називаючи свою продукцію «зошитами для нотаток».
•«Саме лінування не повинно бути надто яскравим, неконтрастним – це погано впливає на очі i, дійсно, може спричинити проблеми із зором», – наголошує лiкар-офтальмолог. Ширина лінування має бути рівномірною. Ширина країв зверху має становити 20 мм, а нижні мають бути меншими (увага!) на 2-5 мм.
•Окрім того, слід також звернути увагу на якість і безпечність зошита: папір повинен бути вiдбiлений без використання хлору, а кінчики скоби чи спіралі надійно загнутими всередину, щоб виключити ризик поранення.
•Дотримуючись цих правил при виборі зошита, ви збережете здоров’я та зір вашого школяра».

Тетяна запитує – Доброго дня, скажіть будь-ласка чи наявні у Вас вакансії соціального педагога чи практичного психолога?

Радимо Вам звернутись за більш детальною інформацією до відділу освіти каб №18 згідно прийомних годин:

понеділок: з 14.00-16.00

четвер: 15.00-17.00

Виктория запитує – Добрый день! Не могу дозвониться в школу №9. Номера верно указаны на сайте? Подскажите, пожалуйста, где можно посетить подготовительные курсы к школе для будущего первоклассника? Это для нас очень необходимо, так как мы переехали из Харькова, ребенок русскоязычный, хотелось бы к 1 сентября с ним позаниматься на украинском языке.

Вам необхідно звернутися в найближчий час до адміністрації даного навчального закладу за адресою вул. Сарнавська, 38-А (тел.6-75-09) з 8.00 до 16.00.

Світлана Вікторівна запитує – Прошу Вас пояснити причину відмови гімназії №1 надати мені підтвердження про те ,що з серпня 1987 року до травня 1990 року я працювала в (на той час школі № 1 )вчителем англійської мови .А також історичну справку цього освітнього закладу. Запис в моїй трудовій книзі зробили з виправленнями в 1990 році і це стає причиною не зарахування цих років в мій стаж.

Згідно Закону України “Про звернення громадян” Ви маєте можливість звернутися до відділу освіти Конотопської міської ради (за адресою: м. Конотоп, вул. Жарікова, 12 2 поверх – приймальня) з особистим чи колективним письмовим зверненням та отримати обгрунтовану відповідь по Вашому питанню в термін встановлений чинним законодавством.

Олена запитує – Добрий день! Хочу запитати у Вас відносно питання про обов”язкове вивчення німецької мови у 6 класі.В 2014-2015 року з програми вилучено обов”язкове вивчення другої іноземної мов.Батьки нашого класа вимагають відмінити вивчення німецької мови ,але дирекція школи не вважає потрібним враховувати думку батьків з цього питання.Чі допоможе нам письмове звернення до відділу освіти?

Наприкінці травня 2014 року до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів було внесено зміни, що стосуються вивчення другої іноземної мови. Насамперед йде мова про відміну обов’язкового вивчення другої іноземної. Учні та їх батьки можуть відмовитися від вивчення другої іноземної мови й вимагати перерозподілити години на посилення вивчення інших предметів та запровадження курсів, але це має бути за згоди адміністрації школи. Клас має  навчатися по одному робочому навчальному плану.

Навчальний заклад запропонував Вам вивчення другої іноземної мови відповідно до свого кадрового, навчально-методичного забезпечення та євроінтеграційного процесу в Україні.  Робочі плани на 2014-2015 н.р. підписані і не підлягають коригуванню серед навчального року.

Марина запитує – Добрый день. В 2015 году хотим отдать ребёнка (7 лет) в первый класс в школу №1. Каковы наши действия? Как записаться? Куда обращаться? Спасибо.

Шановна Марино! У нашому місті немає школи №1. Якщо Ви маєте на увазі школу в центрі міста біля міського парку, то це НВК «Казка» (повна назва: навчально-виховний комплекс: загальноосвітня  школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Казка»).

Для того, щоб записати дитину в перший клас необхідно прийти до директора школи  з  1 квітня  2015 року  з   документами:

  1. Заява батьків.
  2. Довідка медичного обстеження  (група здоров’я – “основна”).
  3. Копія свідоцтва про народження.

Емілія Айзенштат запитує – Шановні колеги! Я надавала інформацію про групу дітей 6-8 років, які проживають за адресою: вул.Лісового, 16 та, вірогідно, навчаються у школі №5. Ці діти вимагають у перехожих гроші, пропонуючи натомість безкоштовні буклети, які ними вкрадено в магазинах. Вони роблять це як в темний час доби у будні дні, так і засвітло у вихідні. Місця їх дислокації: магазин “Перекресток” неподалеку від вашого офісу та біля магазину “Фора”. Зверніть увагу!!! В умовах Конотопу нескладно їх вирахувати та припинити цю ганебну “діяльність”!!!

Ваше звернення розглянуто. Інформація по даному факту надана адміністрації ЗОШ №5 з метою перевірки даної інформації та проведення роз’яснювальної роботи серед учнів.

Альона запитує – Доброго дня! Я студентка 3 курсу. Маю бажання написати заяву щодо майбутнього працевлаштування. До якого кабінету мені потрібно звернутися?

По даному питанню просимо звертатися до кабінету № 18, понеділок 14.00 – 16.00, четвер 15.00 – 17.00.

Тетяна запитує – Скажіть будь-ласка чи обовязково потрыбно писати скорочений запис задачі з математики у 2-му класі? І коли потрыбно збирати зошити – після класної, чи після домашньої роботи? Дякую.

Проведено індивідуальні консультації з батьками та надано рекомендації для вчителів та батьків, методистом з початкової освіти Конотопського міського методичного кабінету.

Вікторія запитує – Доброго дня! Підскажіть будь-ласка у Вас не має ваканції викладача культурології,або української культури?

Зазначені вакансії відсутні в переліку посад в підпорядкованих закладах відділу освіти. Радимо Вам звернутися з даного питання до вищих навчальних закладів міста.

Дарина запитує – Доброго дня. Скажіть, будь-ласка, чи є вакансії учителя української мови та літератури?

Доброго дня. На даний момент зазначені вакансії відсутні.

Віталій запитує – Подскажите пожалуйста как узнать номер заявки ребёнка в детский садик?

З даного питання Вам слід звернутися безпосередньо до дитсячого садка або до відділу освіти Конотопської міської ради, кабінету № 11, вівторок 14.00 – 16.00, четвер 14.00 – 16.00.

Владислав запитує – Доброго дня! Підскажіть, будь-ласка, чи немає в підпорядкованих вам закладах вакансій для спеціаліста соціального педагога, практичного психолога (досвід роботи 2 роки практичним психологом в ЗОШ, та 6 років в якості викладача ). Заздалегідь щиро вдячний.

Станом на сьогоднішній день вакансій за даними спеціальностями немає. У відділі освіти Конотопськї міської ради ведется база даних бажаючих працевлаштуватися у навчальні заклади міста. Якщо Ви не перебуваєте на обліку у відділі освіти Конотопськї міської ради, то можете звернутись до спеціаліста з кадрових питань до кабінету № 18, понеділок 14.00 – 16.00, четвер 15.00 – 17.00.

Дар’я запитує – Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи можна вам надіслати своє резюме через електронну адресу ?

Доброго дня. Вам необхідно звернутися зо спеціаліста з кадрових питань згідно прийомних годин, понеділок 14.00 – 16.00, четвер 15.00 – 17.00, для заповнення анкети. Додатково можете принести своє резюме.

Рудакова Ірина запитує – Чи працюють в Конотопі безкоштовні мовні табори для учнів середніх шкіл?

На базі СШ №2 організовано літній мовний табір “UKRAINE FОR YOU”, який працює з 02.06.2015 по 19.06.2015 з 8.00 по 14.00.

Бойченко Надія запитує – Доброго дня. Чи є у вас вакансії учителя початкових класів, вихователя ГПД, учителя української мови і літератури?

Доброго дня. На даний час вакансії відсутні. З питань працевлаштування звертайтесь до відділу освіти Конотопської міскої ради, кабінет № 18, понеділок 14.00 – 16.00, четвер 15.00 – 17.00.

Яна запитує – Доброго дня, шановні! Прошу, роз’ясніть ситуацію, що сталася навколо харчування у дитячих садочках? З якої причини та за якими нормами скасували полуденок? Та скільки тепер коштуватиме харчування для дітей? Щиро дякую.

Доброго дня! Щодо зміни у режимі харчування в дошкільних навчальних закладах буде надане роз’яснення у газеті “Конотопський край” 09.10.2015 року.

Оксана запитує – Доброго вечора! Скажіть будь ласка чи є у Вас вакансії на вчителя фізичної культури в школу, або інструктора в итячий садочок? Є стаж роботи. Маю педагогічну освіту.

Доброго дня! На даний час зазначена вакансія відсутня. Будь ласка звернітся до відділу освіти Конотопської міської ради, каб. №18, понеділок 14.00 – 16.00, четвер 15.00 – 17.00 та залиште свої дані для працевлаштування за наявності вакансії.

Тетяна запитує – Доброго дня! Моя мама з 23.11.1992 по 31.03.1993 року працювала вихователем у дитячому садку № 9 при Конотопському арматурному заводі. Підкажіть, будь ласка, за якою адресою знаходиться трудовий архів (необхідна довідка про підтвердження трудового стажу). Дякую!

Доброго дня! Зверніться, будь-ласка, до архівного відділу Конотопського арматурного заводу з відповідною заявою про надання архівної довідки.

Марина запитує – Добрий день. Подскажите пожалуйста, необходимо ли оператору (видео-съемка утренника) иметь мед. книжку?

Доброго дня! Для проведення відеозйомки в дошкільному навчальному закладі (за вийнятком перебування в харчовому блоці) наявність медичної книжки не обов’язкова.

Тетяна Михайлівна запитує – ПАТ “Конотопський арматурний завод” гостро відчуває потребу у спеціалістах робітничої професії таких як токар, свердлувальник, оператор верстатів з програмним керуванням. Поясніть будь-ласка чи навчають у місцевих професійних навчальних закладах таких спеціалістів.

Професійно-технічні училища не підпорядковуются відділу освіти Конотопської міської ради. Радимо Вам звернутися безпосередньо в заклади для отримання необхідної інформації.

Алла Безродна запитує – Доброго дня! Я за освітою учитель англійської мови. Зараз на пенсії за вислугою років, але маю намір повернутись в школу. Скажіть,будь ласка, чи є які небудь вакансії за моєю спеціальністю.

Доброго дня. На даний час вакансії заповнені. З питання майбутнього працевлаштування за наявності вакансії звернітся до відділу освіти Конотопської міської ради, каб. №18, понеділок 14.00 – 16.00, четвер 15.00 – 17.00.

Павло запитує – Доброго дня! Я в 2012 р. закінчив Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя, Історико-юридичний факультет, спеціальність історія і право. До теперішнього часу не можу знайти роботу за фахом, або хоча б наближену до моєї спеціальності. У мене виникло питання: “Чи є взагалі вакансії по моїй спеціальності в місті?”. Я прагну працювати вчителем у школі, використовувати ТЗ у процесі викладання, втілювати нові методики у навчанні учнів різних вікових груп. Я буду вдячний Вам за відповідь на моє питання. Дякую за увагу!

Доброго дня. На даний час вакансії по Вашій спеціальності відсутні. Звернітся до відділу освіти Конотопської міської ради, каб. №18, понеділок 14.00 – 16.00, четвер 15.00 – 17.00 для постановки на облік для майбутнього працевлаштування.

Наталія запитує – Доброго дня! Мене цікавить таке питання – на якому сайті можна переглянути набір дітей (2016-2017рр.) до дитячого садочка. Цікавить дитячий садочок Теремок. Дякую.

Доброго дня. Електронну чергу до дитячого садочка можна переглянути на порталі https://isuo.org/.

Катерина запитує – Скажите пожалуйста в какой день и во сколько можно подойти взять направление на садик?

Направлення до дитсячого садка можна отримати у відділі освіти Конотопської міської ради, кабінет №11, вівторок 14.00 – 16.00, четвер 14.00 – 16.00.

Василь Грит запитує – Доброго дня! Дитина закінчує 4 клас. Хочу написати заяву на відмову від другої іноземної мови. Пришліть, будь-ласка, зразок такої заяви. На чиє ім’я вона пишеться? Дякую.

Якщо робочий навчальний план школи складено на основі Типового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою і вивченням двох іноземних мов (додаток 10 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.04.2012 р № 409 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 29.05.2014 № 664), де друга іноземна мова є складовою інваріантної частини плану, сформованої на державному рівні, яка є спільною для всіх загальноосвітніх навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, то права вибору в батьків щодо вивчення учнями предметів у цьому разі немає.

Робочий навчальний план формується адміністрацією навчального закладу, обговорюється педагогічно радою, затверджується відділом освіти. При розподілі варіативної складової враховують індивідуальні освітні потреби учнів, особливості регіону, рівень навчально-методичного і кадрового забезпечення закладу.

І лише при виборі факультативних курсів враховується особисте бажання учня щодо відвідування факультативних занять, які проводяться після уроків у другій половині дня.

Тетяна запитує – Підкажіть, будь ласка, за яким алгоритмом треба діяти, щоб скасувати вивчення німецької мови у 8 класі на наступний 2016-2017 навчальний рік для вивчення поглиблено предмету математика, на яку недостатньо годин закладено у навчальному плані (російськомовна школа) та офіційні документи які дозволяють це зробити. Дякую.

Шановна пані Тетяно! Відповідаємо на Ваше питання. Алгоритму, за яким треба діяти у Вашій ситуації, немає, а певні варіанти виходу з неї.
У нашому місті російськомовних шкіл немає. Робочі навчальні плани навчальних закладів складаються відповідно до Типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України, складених відповідно до Державних стандартів.
Учнями, батьками, педагогічною радою школи було обрано другу іноземну мову (німецьку), яка вивчалася у 5, 6, 7 класах. Це було спільне рішення. Змінювати у 8 класі навчальний план недоцільно. Якщо Вашій дитині необхідно вивчати поглиблено математику, її треба перевести в клас з поглибленим вивченням даного предмета, де кількість годин на його вивчення значно більша. Такі класи у нашому місті мають гімназія та СШ № 3. Тож Ви можете скористатися такою можливістю.

Ірина запитує – Доброго дня! Мене цікавить, чи є в навчальних закладах міста Конотоп вакансії бібліотекаря?

Доброго дня! На даний час зазначена вакансія відсутня. Будь ласка, звернітся до відділу освіти Конотопської міської ради, каб. №18, понеділок 14.00 – 16.00, четвер 15.00 – 17.00 та залиште свої дані для працевлаштування за наявності вакансії.

Сергій запитує – Добрий день. Дитина ходить до 3го класу в школу №3. По причині великої кількості дітей нам відмовляють в групі продовженого дня. Запропонували платну, на яку ми погодилися але і платка буде сформована не раніше ніж загальношкільні сбори а може й зовсім не буде сформована. Дитину вдома залишати не має з ким, що нам робити в склавшійся ситуації.

Шановний Сергію! На сьогоднішній день у Конотопській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 3 ведеться робота по з’ясуванню реальної кількості учнів 1-х класів, які будуть відвідувати бюджетну групу продовженого дня та кількість учнів 2-3 класів, яким потрібна група продовженого дня і які погоджуються на платну. У разі, якщо кількість учнів 1-х класів буде дозволяти добрати учнів 2- 3 класів, то вони зможуть відвідувати бюджетну групу ГПД.

Методист Конотопського міського методичного кабінету Зеленська Л.М.

Світлана запитує – Добрый день, мой ребёнок учится в 11 классе, после вымогания взятки от классного руководителя и нашего отказа, ребёнку были занижены оценки по многим предметам. Скажите, как мы можем независимо пересдать эти предметы для получения реальной оценки знаний? Можем ли мы пересдать на уровне Конотопа или нужно обращаться в Министерство образования?

Доброго дня, шановна Світлано!

Ваш лист щодо корегування семестрової оцінки розглянуто.

Згідно Наказу МОН  від 14.07.2015  №762 «Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу») Ви маєте право на апеляцію. Необхідно діяти згідно   Інстукції:

Витяг з Інстукції

ІV. Створення та робота апеляційних комісій

4.1. Для вирішення спірних питань, що виникають під час проведення семестрового оцінювання та державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах та місцевих органах управління освітою створюються відповідні апеляційні комісії.

4.2. У триденний термін після виставлення семестрового балу батьки (особи, які їх замінюють) учнів (вихованців), які виявили бажання підвищити результати семестрового оцінювання або з певних причин не були атестовані, звертаються до керівника загальноосвітнього навчального закладу із заявою про проведення відповідного оцінювання, у якій пояснюють причину та необхідність його проведення.

4.3. Наказом керівника загальноосвітнього навчального закладу створюється комісія у складі голови (керівник навчального закладу або його заступник) та членів комісії: голови методичного об’єднання, учителя, який викладає предмет у цьому класі, а також затверджується графік проведення оцінювання. Коригування семестрового оцінювання проводиться не пізніше п’яти днів після подання заяви. У разі хвороби дитини чи інших непередбачуваних обставин термін може бути подовжено.

4.4. Члени комісії готують завдання, що погоджуються на засіданні шкільного методичного об’єднання і затверджуються керівником навчального закладу. Завдання мають охоплювати зміст усіх тем, що вивчалися протягом семестру. Оцінювання проводиться у письмовій формі. Письмові роботи зберігаються протягом року.

4.5. На голову комісії покладається відповідальність за об’єктивність оцінювання та дотримання порядку його проведення. Комісія приймає рішення щодо його результатів та складає протокол. Рішення цієї комісії є остаточним, при цьому скоригований семестровий бал не може бути нижчим за семестровий.

4.6. За результатами оцінювання видається відповідний наказ керівника навчального закладу. Скоригована семестрова оцінка за І семестр виставляється до початку ІІ семестру, за підсумками ІІ семестру – не пізніше 10 червня поточного навчального року.

4.7. Коригування річної оцінки не допускається.

Дмитро запитує – Доброго дня! Я хотів би дізнатися, як можна здати ЗНО екстерном у 2017 році.

Шановний Дмитре!

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №1095 ((в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533) зовнішнє незалежне оцінювання за результатами здобуття повної загальної середньої освіти проводиться щороку у строки, встановлені Міністерством освіти і науки України.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 27.07.2016 №889 «Деякі питання проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» встановлено, що у 2017 році ЗНО проводитиметься з 23 травня до 15 липня; результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року. Цим же наказом затверджено перелікнавчальних предметів, із яких у 2017 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Наказом МОН України від 31.08.2016 №1055 «Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» затверджено конкретні заходи щодо підготовки та проведення у 2017 році ЗНО та строки їх виконання, згідно з яким основне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться з 12 навчальних предметів: української мови і літератури (23.05.2017), історії України (02.06.2017), математики (31.05.2017), біології (08.06.2017), географії (12.06.2017), фізики (14.06.2017), хімії (16.06.2017), англійської (29.05.2017), іспанської (25.05.2017), німецької (25.05.2017), російської (06.06.2017) та французької (25.05.2017) мов.

Реєстрація на ЗНО розпочалася 06 лютого та триватиме до 17 березня 2017 року. Якщо з поважних причин Ви не зможете пройти ЗНО під час основної сесії, зможете зробити це під час додаткової сесії – з 03.07.2017 по 12.07.2017 (за окремим графіком).

У той же час екстернат – це одна з форм здобуття повної загальної середньої освіти, що передбачає самостійне опанування екстерном (особою, яка самостійно вчиться) програмового матеріалу в обсязі, визначеному Державним стандартом для отримання документа про відповідний рівень освіти (табель, свідоцтво, атестат) згідно з Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом МОН України від 19.05.2008 №431. Тоді як ЗНО по суті – це іспити для вступу до вищого навчального закладу.

Таким чином, ЗНО та екстернат – несумісні речі, відповідно «ЗНО екстерном» в Україні не проводиться.

Мельников Сергій Анатолійович запитує – Наш сотрудник Игнатко Евгений Евгеньевич в ноябре 1981 года закончил профтехучилище №8 г. Конотоп. Получил специальность монтажник связи-линейщик. На руки получил диплом, где он уже Игнатенко Евгений Евгеньевич. По молодости не обратил внимания. В настоящее время Игнатко Е.Е. оформляет пенсию и имеет некоторые трудности. Подскажите, пожалуйста, алгоритм выхода из этой ситуации.

Профтехучилище №8, станом на червень 2017 року, має назву ДПТНЗ «Конотопський професійний ліцей» і знаходиться на базі ДПТНЗ «Конотопське професійно-технічне училище». Для відновлення або зміни записів в документах просимо Вас звертатись безпосередньо до адміністрації закладу за адресою:

м.Конотоп,

вул.Будівельників,24,

контактний телефон: 6 46 55

Марина запитує — Доброго дня, я мама 6-ти класника. Скажіть будь – ласка, яка повинна бути температура, щоб дитина залишилася вдома ?

Відповідно до санітарно-гігієнічних вимог навчальний процес відміняється для учнів 5-11 класів при зниженні температури повітря до  -24 градусів.

Ирина запитує – Добрый день! скажите пожалуйста, зарегистрировав ребенка в дет.сад на сайте reg.isuo.org необходимо еще отнести документы непосредственно в д/с? или система регистрации дает право официального учета ребенка? на данный момент какая правильная форма учета?

Можно зареєструватись на сайті reg.isuo.org, але протягом тижня необхідно звернутися до ДНЗ з свідоцтвом про народження дитини в електронному вигляді, відсканувавши документ на електронний носій. Це гарантуватиме збереження даних про дитину в електронній базі.

Олеся запитує – Добрий день, скажіть будь ласка як я можу дізнатися, яка я на черзі на працевлаштування?

У відділі освіти створено банк претендентів на працевлаштування у загальноосвітні, дошкільні та позашкільні навчальні заклади міста. Перевірити факт Вашого перебування у даній базі Ви можете,звернувшисьу у відділ освіти каб. № 18 пн. 14:00 – 16:00, чт. 15:00 – 17:00.

Оксана запитує: Чи можна перевести дитину у гімназію?

Шановна пані Оксано!

Відділ освіти Конотопської міської ради розглянув Ваше звернення, яке розміщене на офіційному сайті відділу освіти міської ради, з питання переведення дитини в гімназію та наявності місць у других класах та повідомляє:

На кінець першого семестру 2018-2019 навчального року мережа 2-х класів Конотопської гімназії така: 2-А – 34 учні, 2-Б – 33 учні, 2-В – 32 учні. Зарахування у заклад здійснюється за результатами конкурсного відбору (диктант, тестування у шкільного психолога). Детальніше з правилами прийому до гімназії можна ознайомитися за посиланням http://gymnasia.osvita-konotop.gov.ua/pravila-prijomu-do-zakladu.

Для з’ясування можливості переведення дитини в гімназію необхідно звернутися до керівника закладу – Баранник Юлії Миколаївни. Телефон приймальні Конотопської гімназії: 2 31 23.

У разі незгоди із відповіддю запрошуємо Вас на особистий прийом до начальника відділу освіти за адресою: вул. Жарікова, 12, каб. №21 (щочетверга з 16:00 до 17:15). Телефон для довідок: 6 60 17.

Начальник відділу освіти                                                 О.БЕСПАЛА

Світлана запитує – Підскажіть будь ласка, як перевести дитину на сімейну форму навчання, які школи приймають екстерном?

На Ваше звернення

Шановна пані Світлано!

Відділ освіти Конотопської міської ради розглянув Ваше звернення від 13 жовтня 2017 року, яке розміщене на офіційному сайті відділу освіти міської ради, з питання переведення дитини на сімейну форму навчання та щодо шкіл, які організовують навчання за екстернатною формою, та повідомляє:

Відповідно до ст.8, п.7 Закону України «Про освіту», що набрав чинність 28.09.2017, сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. При цьому формальна освіта – це освіта, яка здобувається за освітніми програмами відповідно до визначених законодавством рівнів освіти і передбачає досягнення здобувачами освіти визначених стандартами освіти результатів навчання відповідного рівня освіти (ст.8, п.2 Закону України «Про освіту»).

Звертаємо Вашу увагу, що відповідальність за здобуття сімейної форми освіти на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюють відповідно до законодавства.

Однак, враховуючи нещодавнє прийняття нового базового Закону «Про освіту», на сьогодні законодавчо не затверджено Положення про сімейну освіту та нормативно-правові документи, які б регламентували діяльність навчальних закладів по впровадженню сімейної форми навчання.

Таким чином, на даний час прийом дітей на сімейну форму навчання не здійснюється.

Щодо шкіл, які здійснюють організацію екстернатної форми здобуття освіти, при якій освітня програма повністю засвоюється здобувачем самостійно, а оцінювання результатів навчання здійснюється відповідно до законодавства, повідомляємо наступне:

Екстернатна форма здобуття освіти може бути організована на базі будь-якого загальноосвітнього навчального закладу міста та регламентується чинним Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017  № 369 «Про затвердження Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах».

 

Начальник відділу освіти   О.В. Беспала

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *