Науково-практичний семінар «Наступність між рівнями освіти – одна з необхідних умов неперервної освіти»

У рамках декади «Початкова школа-2016» на базі Конотопської ЗОШ №14

     У рамках декади «Початкова школа-2016» на базі Конотопської ЗОШ №14 відбувся науковопрактичний семінар «Наступність між рівнями освіти – одна з необхідних умов неперервної освіти», в якому взяли участь: методист початкової освіти Конотопського міського методичного кабінету Зеленська Людмила Миколаївна, вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл, адміністрація школи та учні Ярохно С.А., вчителя початкових класів ЗОШ №14.

     Семінар проведено з метою підвищення рівня професійної компетент-ності педагогів щодо роботи по забезпеченню наступності та перспек-тивності між рівнями освіти, узагальнення досвіду щодо упровадження нового державного стандарту початкової загальної освіти як важливого фактору у вирішенні проблем наступності на різних ступенях навчання.     

Було розглянуто й обговорено такі питання:

1. Перспективність та наступність в початковій школі.

(Ярохно С.А., вчитель початкових класів ЗОШ №14)

2. Проблеми наступності початкової та середньої школи.

(Пурига В.В., вчитель початкових класів СШ №12)

3. Наступність і організація співпраці дошкільних навчальних закладів та початкової  школи.

(Стрикун В.О., вихователь ДНЗ № 12)                                                                  

4. Організаційно-педагогічне забезпечення наступності у навчанні учнів при переході зі школи І ступеня до школи ІІ ступеня.

(Сверщок С.М., заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №14)

5. Наступність між початковою та базовою загальною середньою освітою: моніторинговий аспект.

(Ювко О.М., класний керівник 5-А класу, вчитель математики ЗОШ №14)

6. Проблема психолого-педагогічної адаптації випускників початкової школи у 5 класі. Фактори, що спричиняють дезадаптацію  п’ятикласників.

(Петруша О.В., шкільний практичний психолог ЗОШ №14)

     Учасник семінару відвідали відкритий виховний захід «Місце зустрічі- місто дитинства», проведений учителем початкових класів Ярохно С.А. Захід об’єднав три покоління вихованців Світлани Анатоліївни: солідних, дорослих дев’ятикласників, творчих, мрійливих п’ятикласників та жвавих, невгамовних першокласників. Класовод побудувала захід у формі спогадів вчителя та учнів 5-го та 9-го класу, яких навчала. Діти пригадували і розповідали, якими вони були в початкових класах, як їм вдалося зберегти активну життєву позицію, бажання бути небайдужими до того, що відбувається в країні, стати людьми, які прагнуть до досягнень, воліють бути найкращими в своїй справі.  Кожен випуск показав свої здібності й таланти. Але всіх об’єднує одне – любов до рідної школи та до першої вчительки.

     У ході обговорення присутні мали можливість обмінятися практичним досвідом, отримати відповіді на питання, які їх цікавлять, методичні рекомендації щодо забезпечення наступності та перспективності між рівнями освіти.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *