Тиждень психології в навчальних закладах міста

Вже багато років поспіль  навесні став традицією Тиждень психології

      Вже багато років поспіль  навесні став традицією Тиждень психології,   що проходить з нагоди Всеукраїнського Дня психолога, який  святкують 23 квітня.  Цього року він проходив з 20-24 квітня 2015 року.

     Психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя.

      В кожному закладі Тиждень психології був присвячений конкретній темі та заходам, що допомагали ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе, цікаво та з користю провести час. У ході Тижня практичними психологами  проводились виступи, дебати, бесіди, круглі столи, різноманітні ігри, заняття, тренінги, виховні години, акції, інтерактивні перегляди фільмів, конкурси стіннівок, виставки літератури, конкурси малюнків, КВК тощо.

     В гімназії початок Тижня відзначився урочистим відкриттям декади та презентацією ріномінітних заходів “ Упусти психологію в серце”, що дозвололи більше дізнатися про багатогранний та різноманітний світ психології. Також в ході Тижня проводилось опитування учнів 5-11 класів в соціальній мережі «Коло цінностей», акція “Афоризми мого життя”, заняття з елементами тренінгу для учнів 8- х класів “Я та інші”, надавались рекомендації учням “Як успішно підготуватися до ДПА” тощо.

         В ЗОШ № 5 учнями-волонтерами було проведено інтерв’ю «Моє ставлення до школи» з метою з’ясування  ставлення дітей до своєї школи, класу, однокласників. Учні висловлювали свої побажання, поради щодо поліпшення психологічного клімату в школі, в класі. З учнями 8-х класів  був проведений тренінг  «Дім наших стосунків», який сприяв підвищенню рівня згуртованості колективу класу, а також формуванню ресурсів для підтримки позитивного мікроклімату в класі.

     В ЗОШ № 13 була проведена акція «Мудрі повчання» в ході  якої учням пропонували  вибрати з чарівної скриньки мудрі повчання великих вчених, які будуть для них корисними в майбутньому.  Також в школі був  проведений захід  для учнів 6-х класів «Цікавий світ психології». Діти брали активну участь у діалозі з практичним психологом, відповідали та обговорювали різноманітні питання,  малювали.

   Проводячи різноманітні заходи практичні психологи не зупиняються на традиційних формах роботи. Так в Підлипненській ЗОШ в рамках Тижня психології був проведений психологічний міні-театр “Ми за здорове майбутнє”. Учні мали змогу ознайомитись з природними та екологічними ресурсами рідного краю, сформувати  уявлення про проблеми які створює людина для природи задовольняючи свої фізичні та естетичні бажання.

     Особливо цікавим і незабутнім Тиждень психології був в дошкільних навчальних закладах міста. Будь-який дошкільний заклад намагається намітити такі форми роботи з сім’єю, які б створювали умови для творчої, спільної співпраці дітей, батьків та працівників дитячого садка. Сьогодні в кожному дитячому саду є практичні психологи, які допомагають у створенні загального позитивного настрою, налаштовують на «психологічну хвилю», стимулюють інтерес до психологічних знань, створюють в закладі сприятливий психологічний  клімат.

     Так в ДНЗ № 1 “Орлятко” практичним психологом Панчук І.І. було проведено тренінгове заняття з педагогами «Світ творчості навколо мене». Проведення даної форми роботи сприяло формуванню навичок спілкування, розвитку уяви, творчих здібностей, допитливості, сміливості та гнучкості мислення його учасників,особистісному розвитку кожного педагога. Протягом тижня  з дошкільниками всіх вікових груп були проведені  етюди, рухливі та пальчикові ігри, розвивальні заняття, спрямовані на формування в дітей різних психічних пізнавальних (уваги, пам’яті, уяви, сприйняття тощо) та емоційно-мотиваційних процесів.  Практичний психолог продовжувала  вчити дітей володіти власним емоційним станом, корегувати свою емоційно-вольову поведінку, працювала над поліпшенням психологічного мікроклімату, формуванням загального настрою та оптимістичної тональності у взаємовідносинах дорослих і дітей.

     В ДНЗ № 3 “Теремок” значна увага приділялась роботі з батьками. Для них була організована робота консультаційного пункту для батьків «День відкритих дверей у психолога», проведенні батьківські збори «Психологічна готовність дітей до школи», проводились індивідуальні консультації, оформлювались інформаційні повідомлення для батьків у «куточок психолога».

     Насиченим різноманітними заходами був Тижень психології в ДНЗ № 4 “Сонечко”. Протягом тижня практичним психологом Манєшкіною В.В. проводились заняття з вихованцями “Подорож в країну щастя”, “День доброти”, “Дерево побажань”. Також діти мали змогу проявити себе в театральній постановці “Про меджвежеако, яке не хотіло бути дорослим. В закладі проводилась акція “Лист батькам”, працювала “Пошта психолога”, вистака фото-колажів “Моє малятко — сонечко”.  В ході підведення підсумків всі охочі мали змогу переглянути презентацію “По сторінкам Тижня психології” та обговорити свої враження про проведення Тижня.

   В ДНЗ № 11 “Вітерець” Тиждень психології розпочався з акції «На паркані писати дозволяється». В приміщенні  закладу  був розміщений «Паркан психологічного розвантаження», де батьки, діти, працівники закладу могли висловити свої думки про роботу дошкільного закладу.  До кінця тижня на паркані були відбражені враження, думки, висловлювання, малюнки про  дитячий садок. Фотовиставка «Краща посмішка дитини» – зібрала світлини з найкращими посмішками вихованців дошкільного закладу. Протягом тижня в закладі проходили батьківські збори, надавались консультації «Ранній розвиток дитини. Як розвивати та не шкодити», «Криза трьох років», «Підготовка дітей до школи».  Тиждень був насиченим і корисним, тому вдалося залучити до співпраці батьків,  працівників закладу і дітей.

     Протягом Тижня психології всі свої побажання, враження та  привітання  діти, батьки та педагоги мали змогу  висловлювати та обговорювати як при особистому спілкуванні,  так і писати в скриньку довіри, які працювали весь цей час. Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки. Тиждень психології став справжнім святом для душі. На Тижні психології були застосовані всі види психологічної роботи, що дало змогу всім учасникам  педагогічного процесу стати єдиним цілим і цікавими та більш близькими в спілкуванні.

     В останній день Тижня психології підводились підсумки психологічного марафону: що вдалося, результати анкетування батьків, педагогів, обговорення думок і побажань,  конкурсів малюнків дітей. Всі ділилися своїми враженнями, отриманими результатами. Думаємо, що Тиждень вийшов цілісним і цікавим тому,  що він пройшов у режимі діалогу – цілющого стилю спілкування, настільки вавжливого у нашому стогоденні.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *