Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day) відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

Конвенція ООН проти корупції ухвалена Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року, проте набуття чинності відбулося в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами.

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покаранню винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.

Згідно з Конвенцією ООН проти корупції (2003) та Конвенцією Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.

Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року. На реалізацію її положень прийнято ряд нормативних актів та внесено зміни до існуючих, зокрема антикорупційне законодавство України представлено наступними документами:

Конституція України

Кримінальний кодекс України

Кримінальний процесуальний кодекс України

Закон України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю»

Закон України «Про звернення громадян»

Закон України «Про доступ до публічної інформації»

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення»

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією»

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики»

Закон України «Про запобігання корупції»

Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України»

Закон України «Про державну службу»

Відповідно до частини четвертої статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» управління освіти Конотопської міської ради Сумської області забезпечує умови для повідомлень про порушення вимог цього Закону, зокрема через офіційний веб-сайт (розділ «Повідом про корупцію!»), засоби електронного та поштового зв’язку, а також під час особистого прийому.

За посиланням https://youtu.be/XUogkKhDFB4 Ви можете переглянути цікаве відео, яке відображає ставлення до корупції очима дітей.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *