Засідання круглого столу за темою «Співпраця закладів освіти, батьків та громадськості у вирішенні проблеми насилля та булінгу в освітньому просторі»

26 лютого 2019 року  на базі відділу освіти Конотопської міської ради відбулось  засідання круглого столу за темою «Співпраця закладів освіти, батьків та громадськості у вирішенні проблеми насилля та булінгу в освітньому просторі». Даний захід був спланований відділом освіти разом з міським методичним кабінетом з метою налагодження взаємодії закладів освіти з органами і службами щодо захисту прав дітей, профілактики насильства та булінгу в освітньому середовищі. На початку засідання начальник відділу освіти Беспала О.В. наголосила на актуальності даної теми та підкреслила важливість співпраці  у напрямку протидії булінгу та насилля. Особлива увага приділялась законодавчій базі України щодо протидії булінгу. Дане питання було висвітлено спеціалістом-юристом відділу освіти Чухіль А.С., також вона розповіла про алгоритм дій у випадку проявів булінгу у закладах освіти  відповідно до закону, який набув чинності у січні 2019 року та про низку штрафів за цькування.

У ході засідання круглого столу висвітлювалось питання взаємодії органів управління освітою  зі службою  у справах дітей. Начальник служби Дем’яненко А.О. детально розповіла про те, яким чином здійснюється співпраця закладів освіти із службою у справах дітей щодо випадків  насильства або булінгу та наголосила на механізмі повідомлення про зазначені випадки службі у справах дітей. Про співпрацю та порядок звернення до органів Національної поліції у випадках булінгу доповіли представники Національної поліції Ріпа В.І. та Андрієнко С.А.

У напрямку організації методичної роботи щодо профілактики насилля та булінгу методистом міського методичного кабінету Шкурко О.С. значна увага приділялась  питанням створення в закладах освіти комфортного середовища та запровадження комплексного підходу у сфері запобігання та протидії проявам насильства та булінгу; проведення просвітницької роботи щодо інформування, роз’яснення з метою формування навичок толерантної, ненасильницької поведінки. Також наголошувалось на  необхідності оприлюднення на веб-сайтах закладів освіти та дошках оголошень правил поведінки здобувачів освіти,  плану заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію боулінгу, процедури подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки боулінгу, порядку реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб,  причетних до булінгу. Методист міського методичного кабінету Дзюгал Л.В. повідомила про проведення  з  04.03.2019 по 29.03.2019 місячника родинно-сімейного виховання «Щаслива родина» в закладах загальної середньої та позашкільної освіти та рекомендувала передбачити проведення для батьків та дітей інформаційно-просвітницьких заходів, тематичних занять, бесід, засідань у форматі “круглого столу” з питань протидії булінгу в дитячому середовищі, використовуючи методичні розробки занять, тренінгів для учнів, педагогів та батьків, розроблені правозахисним центром «Ла Страда-Україна».

Завершенням роботи круглого столу стала презентація досвіду роботи практичних психологів міста за темою «Шкільне насильство як актуальна соціально-психологічна  проблема». Керівник творчої групи практичний психолог СШ № 3 Логвінова С.М. разом з членами творчої групи практичним психологом  СШ № 9 Благодаровою Ю.С. та практичним психологом СШ № 12 Філічевою Н.І. представили  власні методичні розробки у вигляді методичного посібника, які спрямовані на подолання насильства в учнівському середовищі. Матеріали містять ґрунтовний теоретичний і практичний матеріал та представлені розробленими буклетами, тренінгами, корекційно-розвивальними заняттями, заняттями з елементами тренінгу, засіданнями круглого столу тощо. Дані матеріали можна використовувати у роботі з учнями, батьками та педагогами щодо профілактики проявів насильства в закладах освіти.

Засідання круглого столу стало вагомим підґрунтям для налагодження взаємодії закладів освіти з іншими органами і службами щодо захисту прав дітей, профілактики насильства та булінгу в закладах освіти міста.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *