Заходи щодо захисту від нападу кліщів

– під час прогулянок в лісі використовувати одяг з довгими рукавами та щільно 

Пам’ятка

Заходи щодо захисту від нападу кліщів:

– під час прогулянок в лісі використовувати одяг з довгими рукавами та щільно прилягаючими коміром і манжетами, голову захищати капюшоном, хусткою або капелюхом; звичайний одяг одягається таким чином, щоб перешкодити  заповзанню кліщів: куртку або сорочку потрібно заправляти в брюки, а брюки  – в шкарпетки;

– місце для привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м;

– в таборах, на території яких або на прилеглій до них території виявлені кліщі, не рекомендується приносити з лісу квіти та інші рослини;

– після прогулянки обов’язково проводити ретельний огляд дітей  для виявлення кліщів на поверхні одягу та відкритих частинах тіла;

бажано одразу змінити одяг і білизну, випрати його та випрасувати, не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому; витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Видалення кліщів, які присмокталися.

     Міцну, не дуже тонку нитку (найкраще бавовняну) зав’язують у вузол, якомога ближче до ротового апарату кліща, і, розтягнувши кінці нитки в боки, кліща повільно витягують, викручуючи та підтягуючи його вверх. Різкі рухи недопустимі. Місце присмоктування кліща обробляють спиртовим розчином йоду або зеленки.

Рекомендації щодо захисту дітей від нападу кровосисних комах.

     Захист від укусів комарів повинен здійснюватись як під час перебування в приміщенні, так і поза ним.

Для попередження зальоту комарів до приміщення вікна і двері повинні бути засітчені.  При виявленні комарів, що залетіли до помешкання, їх знищують механічно.

Для зменшення ризику зараження дітей дирофіляріозом не допускати контакту дітей з бродячими собаками.

Комарі нападають на людину найчастіше ввечері, з настанням сутінок, та вночі, тому в цей час бажано носити одяг, що прикривав би більшу частину тіла.

Для запобігання нападу комарів відкриті частини тіла  під час перебування поза приміщенням слід змащувати репелентами. Це засоби, що відлякують комах:креми, гелі, спиртові розчини, аерозолі, які дозволені для використання МОЗ України.

Репеленти наносять на шкіру тонким шаром, уникаючи попадання їх на слизові оболонки, при необхідності ними же можна просочити верхній одяг.

Тривалість дії репелентів залежить від навколишньої температури та вологості: за високих їх показників – 30-50 хвилин, за помірних – до 3-4 годин. Використання репелентів особливо доцільне при проживанні в наметовому містечку.

Змивають репелент зі шкіри водою з милом, при цьому механічні засоби (губки, віхті та інші) не використовувати!

У випадку попадання репеленту на слизові оболонки їх потрібно негайно промити водою або слабким розчином охолодженого чаю.

Використання репелентів при травмах та захворюваннях шкіри протипоказано!

Не рекомендується користуватись парфумами та іншими ароматичними засобами, тому що вони приваблюють комах.

 

Конотопське міськрайонне управління

Головного управління Держсанепідслужби у Сумській області

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *