ЧОТИРИ ОСНОВНІ ПОМИЛКИ ПРИ НАДАННІ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДИТИНІ

ЧОТИРИ ОСНОВНІ ПОМИЛКИ ПРИ НАДАННІ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ДИТИНІ

Іноді намагаючись допомогти малюкові, який поранився, обпікся, надаючи першу допомогу, батьки завдають дитині більше шкоди, ніж приносять користі. Наслідки необдуманих дій стривоженх мам та тат можуть бути дуже серйозними. Які помилки найпоширеніші?

1.Панікувати.

Істерика, хаотичні необдумані рухи, сльози і крик мами ніяк не допомагають переляканому малюкові. Дитині, яка поранилась, найбільше необхідна підтримка найдорожчої людини, відчуття безпеки і того, що мама завжди поруч і обов’язково їй допоможе. Ні в якому разі не можна залякувати дитину явно перебільшеними прогнозами: «…палець порізав-буде гнити і руку відріжуть…».

У доступній формі пояснюйте дитині, що і навіщо ви робите, це заспокоїть дитину і відволіче її від болю.

2.Змащувати опіки маслом.

Цей бабусин рецепт міцно укорінився у нашій свідомості. Запам’ятайте раз і на завжди – змащувати уражену ділянку маслом, кремом або чимось, що містить жири КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО! Масло створює жирну плівку, що перешкоджає доступу кисню, в результаті рана довго не заживає. Потрібно діяти наступним чином: обпечену ділянку підставити під холодний струмінь води, потім на рану накласти стерильну повязку. Якщо опік серйозний-звернутись до лікаря.

3.Самостійно витягати сторонні предмети з ран.

Йдеться ж звичайно не про скалку, або дрібні уламки скла, що незначно поранили шкіру і залишились у рані. Ніколи не можна самостійно витягувати із рани предмети, що глибоко засіли в ній! Це може погіршити ситуацію викликати сильну кровотечу і поранення.

4.Надмірно захоплюватись «зеленкою».

Ні в якому разі не можна обробляти «зеленкою», або йодом відкриті рани. Потрібно обробляти краї подряпин чи порізів. Для обробки більш либоких ран краще використовувати перекис водню та інші антисептичні мазі.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *