15 січня 1992 року Верховною Радою України затверджено музичну редакцію Державного гімну України

15 січня 1992 року Верховною Радою України затверджено музичну редакцію Державного гімну України, що знайшло своє відображення у Конституції України.

У статті 20 Конституції України визначено, що Державний Гімн України – національний гімн на музику              М. Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України».

Згідно статті 1 Закону України «Про Державний гімн України» Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:

«Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду».

Також встановлено, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.

Наруга над Державним Гімном України тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу від 1000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешту на строк до 6 місяців або позбавлення волі на строк до 3 років (стаття 338 Кримінального кодексу України).

Державний гімн України/ National anthem | Ukrainian language, Ukraine, Ukrainian recipes

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *