Волонтери в СШ № 9

Уже традиційно для СШ№9 щоліта зустрічати іноземних друзів-волонтерів, які із задоволенням приїздять до України не лише, щоб помилуватися навколишньою красою, але й поспілкуватися з учнями та вчителями, поділитися власним досвідом проведення уроків.

Ребека Ерін Макгорі приїздить до нашої школи вже вдруге. Діти впізнають іноземну гостю та залюбки відвідують її уроки. Вражає її щирість та бажання навчити учнів новому. Завжди цікаво та корисно послухати носія мови, оцінити власну вимову та лексичний запас. Ребека враховувала вікові особливості учнів та намагалася використовувати прості висловлювання, легкі для розуміння, адже має досвід викладання англійської мови.

Новими друзями для нас стали Філіп Брюс Слетері  – студент, який вивчає сферу спілкування в університеті та  Даніель Джон Ерік Каплан, який нещодавно закінчив коледж, де вивчав історію.

Вони вперше спробували себе в ролі вчителів. Приємно було спостерігати за активною роботою учнів на заняттях, їх запал та бажання спілкуватися з іноземними друзями. Було дуже багато запитань з приводу культури та звичаїв, ми порівнювали Україну та Америку і виявилось, що у нас багато спільного. Після занять Ребека, Філіп та Даніель проводили ігри на свіжому повітрі, які обожнюють американські діти. Виявилось, що й українським школярам такі розваги теж до вподоби.  Доречі, мама Філа працює асистентом учителя, тому він хотів збагнути що ж таке вчителювання в Україні, про що неодноразово запитував у вчителів іноземних мов. Звичайно, ми пояснили і навіть показали що це. Звичайно, волонтери звикли працювати в невеличких групах, учителі виступили саме в ролі асистентів, як це прийнято в Америці. Обмін досвідом став корисним  як для американців, так і для вчителів школи.  Цікаво те, що наші іноземні друзі багато цікавилися історією нашої країни, учні залюбки розповідали про видатні історичні події, відомих діячів та  осіб, які прославляють нашу Батьківщину.

А вчителі англійської мови провели для них екскурсію в Батурині, щоб детальніше розказати про козацьку славу України.

Хочеться відзначити небайдужість волонтерів до тварин. Вони поїхали до Америки з новими друзями-котиками, яких знайшли недоглянутими біля оселі, в якій мешкали. Цей вияв доброти запам’ятався нашим учням, вони постійно слідкують за світлинами, які Ребека публікує в мережі Фейсбук. Деякі учні листуються з волонтерами, що звичайно розширює їх знання англійської мови.

Наступного року ми знову готові прийняти наших гостей та відкрити двері англомовного табору, який так подобається учням СШ №9.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *