Відбулося засідання науково-методичної ради

19 жовтня 2016 року

   19 жовтня 2016 року відбулося засідання науково-методичної ради Конотопського міського методичного кабінету. Порядком денним було передбачено розгляд таких питань:

– Про результати апробації та якісний рівень методичних розробок вчителів, які претендують на присвоєння звання «учитель-методист» (схвалення розробок).

– Про організаційно-методичне забезпечення І, ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

– Про організаційний аспект ЗНО-2017: пробне та основне тестування.

     У ході розгляду першого питання представники адміністрацій СШ № 2, 3, 9, ЗОШ № 7, 10, 11 ознайомили присутніх із результатами апробації методичних розробок учителів, які претендують на присвоєння педагогічного звання «учитель-методист» за результатами атестації 2016-2017 н.р.  Хоменко Т.Ф., вчителя англійської мови  СШ № 9 з теми «Особливості розвитку навичок говоріння старшокласників на сучасному уроці англійської мови» та Горшеніної С.П., вчителя географії ЗОШ №10 з теми «Формування пізнавального інтересу учнів на уроках географії та в позанавчальній діяльності за допомогою методу дослідження». Вчителі Хоменко Т.Ф. та Горшеніна С.П. провели самопрезентацію власних методичних розробок з урахуванням актуальності, новизни, результативності та практичного значення для вчителів та учнів. Науково-методичною радою міського методичного кабінету було відмічено високий рівень методичних розробок учителів  схвалено методичні розробки вчителів та рекомендовано пакет документів для розгляду експертною комісією Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

      Друге питання порядку денного присвячено обговоренню організації та проведенню ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, де були надані методичні рекомендації та завдання з підготовки школярів до участі в ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади. 

     Третє питання порядку денного було присвячене ЗНО-2017, де всі присутні були  ознайомлені з календарним планом  підготовки та проведення ЗНО результатів навчання, а також терміном їх реалізації.

     19 жовтня 2016 року на базі Конотопського міського методичного кабінету також відбулася нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи. Під час наради було розглянуто наступні питання:

  1. Про вклад педагогів області у розвиток освітньої галузі. (Обговорення статті «Освіта Сумщини – у п’ятірці лідерів» в газеті «Педагогічна трибуна»)
  2. Про роль методичної служби міста та області
  3. Обговорення проекту закону «Про освіту».
  4. Майстер-клас педагога – активна форма методичної роботи, що сприяє  поширенню досвіду роботи, спонукає до професійного зростання.
  5. Про організацію роботи закладів міста на осінніх канікулах.
  6. Про навчально-педагогічний проект «Інтелект України»,  педагогічний експеримент «Розумники» (SMART  KIDS) – нові підходи  до  викорис-тання інформаційних технологій  у початковій школі.
  7. Про підготовку педагогів міста до Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017».

     Заступники директорів з навчально-виховної роботи отримали методичні рекомендації щодо розвитку професійної компетентності вчителів у системі науково-методичної роботи:

1.Спрямовувати методичну роботу на підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогічних працівників, розвиток їх творчого потенціалу, ініціативності з метою забезпечення якості освітньої діяльності.

2.Надати можливість кожному педагогу для реалізації його власної індивідуальності.

3.Здійснювати навчально-методичне консультування та координацію діяльності педагогів.

4.Удосконалювати наставницьку роботу: досвідчений педагог – молодий педагог.

5.Стимулювати педагогів до постійного навчання, самоосвіти, розвитку творчого потенціалу, надання необхідної допомоги й підтримки в здійсненні неперервного навчання.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *