Вакцинація

У багатьох країнах світу розпочалася масова вакцинація від коронавірусу. Навколо неї багато пліток і суперечливої інформації, а тому спробуємо розібратися в основних моментах.
Будь-яка вакцина готує ваш організм до боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою. Вакцини містять неактивні або ослаблені фрагменти патогену, які спричинюють або імітують хворобу. Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію і виробляти антитіла для боротьби з нею.
Є стандарти проведення досліджень будь-яких вакцин. Це відбувається в кілька етапів: дослідницький, доклінічний (на тваринах) і клінічний (на людях). Якщо вакцина не пройшла ці етапи, то не може вважатися ефективною та безпечною й тому її не допускають до застосування.
Вакцина Covishield ліцензована в Україні та багатьох інших країнах. Це означає, що вона безпечна та ефективна. Якби вона не відповідала стандартам, її би не затверджували.
У країнах, які тимчасово призупиняли щеплення цією вакциною, виявили, що приблизно в 40 людей із 17 мільйонів щеплених виникли тромбози. У цих країнах провели додаткові обстеження і з’ясували, що вакцина не спричиняє тромбоз. Частота тромбозів після вакцинації не вища за загальнопопуляційну. Тобто якби ці вакцини не були введені, то кількість тромбозів була би такою ж.
Дослідження справді проводили швидко, але цього вимагає епідеміологічна ситуація у світі. Однак це не значить, що їх проводили неякісно. Нині вакцина визнана безпечною та ефективною.
Також нині не досліджено, як ця вакцина взаємодіє з іншими вакцинами. Тому за 14 днів до введення вакцини Covishield не рекомендують робити інші щеплення й після введення вакцини ще 21 день не можна робити щеплення від інших хвороб, якщо не йдеться про екстрену вакцинацію. Наприклад, вкусила тварина – і треба зробити щеплення від сказу.
Є багато випадків, коли після хвороби не виникає пожиттєвого імунітету, а після вакцинації виникає. Наприклад, так стається з вірусом папіломи людини. Ним можна повторно хворіти, але після вакцинації виникає пожиттєвий імунітет. Якщо все ж виявиться, що імунітет не буде пожиттєвим, то вакцинацію пропонуватимуть робити щороку, як вакцинацію від грипу.
Що важливо – вакцина дає нам гарантію, що людина не помре від цієї хвороби. Так само, наприклад, ми можемо вакцинуватися від кашлюка, і можемо на нього захворіти. Але не будемо хворіти тривало й важко.
На даний час, працівники освіти активно вакцинуються проти корона- вірусної хвороби, всі охочі працівники можуть звернутись до адміністрації закладів і долучитись до позачергової вакцинації.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *