Протокол №4 засідання колегії управління освіти

ПРОТОКОЛ № 4
засідання колегії управління освіти

Дата проведення — 24.12.2020
Формат проведення — протокольно.

Голова колегії, начальник управляння освіти – Ігнатенко Л.І.

Секретар колегії – Кавунник А.Л., провідний спеціаліст управління освіти.

Члени колегії – 14 осіб:
Мусієнко Ю.М. – заступник начальника управління освіти Конотопської міської ради Сумської області, заступник голови колегії;

Король О.О. – заступник начальника управління освіти Конотопської міської ради Сумської області;
Бачал Т. І. – головний бухгалтер централізованої бухгалтер управління освіти Конотопської міської ради Сумської області;

Бугара О.Д. – голова Конотопської міської організації профспілки працівників освіти і науки України ;

Блонова Т.М. – директор інклюзивно-ресурсного центру Конотопської міської ради Сумської області;

Весперіс С.З. – очолює організаційно-методичну роботу Конотопського інституту Сумського державного університету

Гребенник Т.В. – голова постійної комісії з питань освіти, культури, духовності, сім’ї та молоді, фізичної культури та спорту, засобів масової інформації, соціального захисту населення, праці, охорони здоров’я, материнства і дитинства;

Кашуба Т.І. – директор Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Конотопської міської ради Сумської області;

Литвиновська В.Ю. – директор Конотопського дошкільного навчального закладу №3 «Теремок» Конотопської міської ради Сумської області;

Паламарчук Т.М. – директор Конотопської дитячо-юнацької спортивної школи М. Маміашвілі Конотопської міської ради Сумської області;

Шатохіна Н.М. – директор Конотопського дошкільного навчального закладу № 4 «Сонечко» Конотопської міської ради Сумської області;

Яровий Ю.М. – директор Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Конотопської міської ради Сумської області, депутат Конотопської міської ради.

У зв’язку із загальнонаціональним карантином, його неодноразовим продовженням, з метою запобігання виникнення i поширення коронавірусної хвороби, матеріали чергового засідання колегії управління освіти відповідно до плану роботи колегії на 2020 рік було опрацьовано усіма членами колегії та керівниками закладів освіти протокольно.
Членам колегії було надіслано порядок денний колегії. Станом на 24.12.2020 пропозицій, зауважень чи доповнень не було.
Голосування членів колегії управління освіти здійснювалося також у дистанційному форматі на окремих бланках, надісланих електронною поштою (додаються до протоколу).

Порядок денний:
1. Про впровадження сучасних методів формування здоров’язбережувальної компетентності дитини дошкільного віку.
Доповідач: Гуминська Оксана Петрівна, головний спеціаліст управління освіти Конотопської міської ради Сумської області, голова комісії.
2. Про стан функціонування офіційних вебсайтів закладів освіти.
Доповідач: Дзюгал Людмила Вікторівна, провідний спеціаліст сектору нормативності освіти та кадрової роботи управління освіти Конотопської міської ради Сумської області.
3. Про виконання ключових положень Закону України «Про повну загальну середню освіту».
Доповідач: Мусієнко Юлія Миколаївна, заступник начальника управління освіти Конотопської міської ради Сумської області.
4. Про стан виконання закону України з питань попередження, розповсюдження та профілактики захворювання на COVID-19 у закладах освіти міста Конотопу.
Доповідач: Захарченко Лілія Миколаївна, завідувач сектору нормативності освіти та кадрової роботи управління освіти Конотопської міської ради Сумської області.
5. Про підсумки роботи зі зверненнями громадян у 2020 році до управління освіти.
Доповідач: Мусієнко Юлія Миколаївна, заступник начальника управління освіти Конотопської міської ради Сумської області.
6. Про схвалення проєкту плану роботи колегії управління освіти на 2021 рік.
Доповідач: Ігнатенко Людмила Іванівна, начальник управління освіти Конотопської міської ради Сумської області.

1. СЛУХАЛИ:
Ігнатенко Людмилу Іванівну, начальника управління освіти з пропозицією про виключення першого питання з порядку денного у зв’язку з опрацюванням цього питання на попередніх засіданнях колегії.
ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію Ігнатенко Л.І. про виключення першого питання з порядку денного прийняти до відома.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» – 14 голосів
«Проти» – 0 голосів
«Утрималися» – 0 голосів

2. ОПРАЦЮВАЛИ:
Доповідь Дзюгал Людмили Вікторівни, провідного спеціалісту сектору нормативності освіти та кадрової роботи управління освіти, яка доповіла про стан функціонування офіційних вебсайтів закладів освіти (текст доповіді додається до протоколу).
ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію провідного спеціалісту сектору нормативності освіти та кадрової роботи управління Дзюгал Л. В. прийняти до відома.
2. Управлінню освіти Конотопської міської ради здійснювати постійний контроль за оновленням публічної інформації на офіційних вебсайтах закладів загальної середньої освіти міста.
3. Керівникам закладів загальної середньої освіти:
3.1. Перевірити наявність та забезпечити розміщення відсутньої інформації, передбаченої статтею 30 Закону України «Про освіту», на вебсайті закладу освіти.
3.2. Здійснювати систематичний контроль за станом наповнення та інформаційне оновлення вебсайту закладу освіти.
4. Контроль за виконанням рішення колегії з даного питання покласти на заступника начальника управління освіти Мусієнко Ю.М.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» – 14 голосів
«Проти» – 0 голосів
«Утрималися» – 0 голосів

3. ОПРАЦЮВАЛИ:
Доповідь Мусієнко Юлії Миколаївни, заступника начальника управління освіти, яка доповіла про виконання ключових положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» (текст доповіді додається до протоколу).
ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію провідного спеціалісту сектору нормативності освіти та кадрової роботи управління Мусієнко Ю.М. прийняти до відома.
2. Управлінню освіти Конотопської міської ради Сумської області:
2.1. Вивчити питання про можливості перепрофілювання закладів загальної середньої освіти на ліцеї, що забезпечують здобуття профільної середньої освіти.
До 01.06.2021року
2.2. Привести до відповідності законодавчим нормам установчі документи закладів освіти.
До 01.09.2021року
2.3. Здійснити окреме вивчення питання фінансової автономії закладів загальної середньої освіти в частині використання бюджетних коштів. До кінця 2021 року
2.4. Продовжити надання консультативної допомоги ЗО з питань дотримання чинного законодавства в галузі освіти.
Протягом року
2.5. Постійно здійснювати моніторинг забезпечення прозорості та інформаційної відкритості ЗЗСО.
Протягом року
3. Керівникам закладів освіти:
3.1. У зв’язку з використанням в усіх нових нормативно-правових актах Уряду, наказах МОН, офіційній документації Департаменту освіти і науки Сумської ОДА та управління освіти Конотопської міської ради Сумської області нової термінології уникати термінологічної розбіжності у документуванні управлінської інформації.
3.2. Привести до відповідності законодавства мережу класів, з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
До 01.09.2021 року
3.3. Забезпечити дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками та здобувачами освіти відповідно до Положення про конкретні види академічної відповідальності (у тому числі додаткові та/або деталізовані) учасників освітнього процесу.
До 01.09.2021року
3.4. Здійснювати контроль за щорічним підвищенням кваліфікації педагогічних працівників закладу, враховуючи, що не менше 10 % загальної кількості годин має бути спрямовано на вдосконалення знань, вмінь, практичних навичок у частині роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Постійно
3.5. Забезпечувати на своїх вебсайтах та у закладах відкритий доступ до інформації та документів про закріплену за ними територію обслуговування, спроможність закладу освіти, кількість учнів у кожному класі та наявність вільних місць.
Протягом року
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» – 14 голосів
«Проти» – 0 голосів
«Утрималися» – 0 голосів

4. ОПРАЦЮВАЛИ:
Доповідь Захарченко Лілії Миколаївни, завідувача сектору нормативності освіти та кадрової роботи управління освіти, яка доповіла про стан виконання Закону України з питань попередження, розповсюдження та профілактики захворювання на COVID-19 у закладах освіти міста Конотопу (текст доповіді додається до протоколу).

ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію завідувача сектору нормативності освіти та кадрової роботи управління освіти прийняти до відома.
2. Управлінню освіти Конотопської міської ради:
2.1. Забезпечити контроль та продовжити щоденний моніторинг стану захворюваності учнів на ГРВІ, ГРИП та коноравірусну хворобу;
2.2. Забезпечити щоденний збір та систематизацію інформації про форми організації навчального процесу у закладах освіти;
2.3. Організувати та забезпечити співпрацю з Конотопськими відділами ДПСС, Держлабораторіями, закладами охорони здоров’я та ін.. з метою організації виконання алгоритму дій у випадку виявлення хворих на COVID-19.
3. Бухгалтерії управління освіти забезпечити вчасне укладання договорів та закупівлю необхідних заходів для виконання закладами освіти чинного законодавства з питань профілактики коноронавірусної хвороби.
4. Керівникам закладів освіти:
4.1. Забезпечити щоденний моніторинг стану захворюваності учнів у закладі та вчасне надання інформації про кількість хворих на ГРВІ та ГРИП;
4.2. Неухильне виконання алгоритму дій у випадку виявлення, підтвердженого письмовим повідомленням, у випадку захворювання на короновірусну хворобу;
4.3. Забезпечити постійний контроль за виконанням протиепідемічних заходів у закладі, особливу увагу приділити організації харчування.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на завідувача сектору нормативності освіти та кадрової роботи управління освіти Захарченко Л.М.
6. Хід виконання даного рішення розглянути у червні 2021 року на колегії управління освіти.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» – 14 голосів
«Проти» – 0 голосів
«Утрималися» – 0 голосів

5. ОПРАЦЮВАЛИ:
Доповідь Мусієнко Юлії Миколаївни, заступника начальника управління освіти, яка доповіла про підсумки роботи зі зверненнями громадян у 2020 році до управління освіти (текст доповіді додається до протоколу).
ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію заступника начальника управління освіти Мусієнко Ю.М. прийняти до відома.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника начальника управління освіти Конотопської міської ради Сумської області Мусієнко Ю.М.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» – 14 голосів
«Проти» – 0 голосів
«Утрималися» – 0 голосів

6. СЛУХАЛИ:
Ігнатенко Людмилу Іванівну, начальника управління освіти, яка запропонувала схвалити проєкт плану роботи колегії управління освіти на 2021 рік.

ВИРІШПЛИ:
1. Інформацію взяти до відома та для роботи.
2. Схвалити проєкт плану роботи колегії управління освіти на 2021 рік.
3. Включити запропонований план окремим розділом у план роботи управління освіти на 2021 рік.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» – 14 голосів
«Проти» – 0 голосів
«Утрималися» – 0 голосів

Начальник управління освіти,
голова колегії Людмила ІГНАТЕНКО

Секретар колегії Анастасія КАВУННИК

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *