ПРОТОКОЛ №2  засідання колегії відділу освіти від 12.06.2018

Дата проведення – 12.06.2018

Час проведення – 09:00

Місце проведення –Конотопська загальноосвітня школа I-III ступенів №7 ім. Г.Гуляницького (початкова)

 

Голова – Беспала О.В., начальник відділу освіти

Секретар – Гаценко Л.Г., заступник начальника відділу освіти

Присутні члени колегії – 6 осіб:

Гричановський А.М. – директор спеціалізованої школи I-III ступенів №12;

Бугара О.Д. – голова міської організації профспілки працівників освіти і науки;

Онищенко Т.М. – методист міського методичного кабінету;

Мищишина Є.З. – директор школи мистецтв;

Гуминська О.П. – головний спеціаліст відділу освіти;

Шатохіна Н.М. – завідувач дошкільного навчального закладу №4 «Сонечко».

Відсутні члени колегії – 2:

Півовар Н.М. – заступник директора з навчально-виховної роботи Конотопської ЗОШ №7 імені Г.Гуляницького;

Бібик В.В. – директор Конотопського інституту Сумського державного університету.

На колегію запрошені: апарат відділу освіти Конотопської міської ради; працівники міського методичного кабінету; керівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти міста – усього 34 особи (список додається).

 

Порядок денний:

 

 1. Про перенесення розгляду питання «Про стан роботи з профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді у СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №7, СШ №12, ЗОШ №14» на грудень 2018 року у зв’язку з лікарняним доповідача.
 2. Про виконання Плану заходів щодо розвитку психологічної служби міста на період до 2020 року.

Доповідач:          Шкурко Олена Сергіївна, методист міського методичного кабінету;

Співдоповідач:   Яроцька Оксана Анатоліївна, практичний психолог ЗОШ №11.

 1. Про стан виконання Закону України «Про дошкільну освіту» у світлі чинного Закону України «Про освіту».

Доповідач:          Гуминська Оксана Петрівна, головний спеціаліст відділу освіти;

 1. Про стан реалізації окремих положень Закону України «Про освіту», що потребують негайного практичного застосування з моменту набрання його чинності.

Доповідач:          Гаценко Людмила Григорівна, заступник начальника відділу освіти;

Співдоповідач:   Мусієнко Юлія Миколаївна, провідний спеціаліст сектору нормативності освіти та кадрової роботи відділу освіти.

 1. Про стан організації роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладах освіти міста.

Доповідач:          Одинцова Лілія Миколаївна, завідувач сектору нормативності освіти та кадрової роботи відділу освіти;

Співдоповідач:   Савченко Юлія Геннадіївна, головний спеціаліст сектору з питань охорони здоров’я та праці виконавчого комітету Конотопської міської ради, член комісії (за згодою).

 

 1. СЛУХАЛИ:

Беспалу Ольгу Віталіївну, яка повідомила, що у зв’язку з довготривалим лікарняним доповідача по першому питанню затвердженого порядку денного (Мороз А.О., заступник начальника відділу освіти) «Про стан роботи з профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді у СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №7, СШ №12, ЗОШ №14» є необхідність перенести його розгляд.

 

ВИРІШИЛИ:

Перенести розгляд питання «Про стан роботи з профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді у СШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №7, СШ №12, ЗОШ №14» на грудень 2018 року.

 

 1. СЛУХАЛИ:

Шкурко Олену Сергіївну, методиста міського методичного кабінету, яка доповіла про виконання Плану заходів щодо розвитку психологічної служби міста на період до 2020 року (текст доповіді додається до протоколу).

 

ВИСТУПИЛА:

Яроцька Оксана Анатоліївна, практичний психолог ЗОШ №11, – текст виступу додається до протоколу.

 

ВИРІШИЛИ:

 1. Визнати роботу відділу освіти та закладів освіти з питання виконання Плану заходів щодо розвитку психологічної служби системи освіти м. Конотопа на період до 2020 року задовільною.
 2. Керівникам закладів освіти:

2.1. Стимулювати практичних психологів щодо покращення та вдосконалення професійної діяльності, сприяти підвищенню професійної майстерності.

Постійно

2.2. Забезпечити упровадження в практику роботи практичних психологів закладів освіти програму «Підготовка вчителів до розвитку життєстійкості/стресостійкості у дітей у навчальному закладі».

Протягом року

2.3. Забезпечити упровадження в закладах освіти навчально-профілактичних програм «Дорослішай на здоров’я», «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», «Я – моє здоров’я – моє життя», «Сприяння просвітницькій роботі «рівний – рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя».

Протягом року

2.4. Систематично здійснювати заходи щодо покращення матеріально-технічних умов для організації діяльності працівників психологічної служби.

Протягом року

2.5. Забезпечити постійне оновлення тематичних рубрик з проблем практичної психології та соціальної педагогіки на сайтах  навчальних закладів.

Постійно

2.6. Упроваджувати програми соціально-педагогічної і психологічної роботи з профілактики насильства і конфліктів в учнівському середовищі з використанням медіації.

Постійно

 1. Методисту з психологічної служби міського методичного кабінету Шкурко О.С.:

3.1. Надавати методичну допомогу практичним психологам закладів освіти щодо виконання пунктів Програми.

Постійно

3.2. Забезпечити організацію та проведення семінарів, тренінгів, засідань «круглих столів» для керівників закладів і установ освіти з метою підвищення якості управлінської діяльності в умовах формування Нової української школи.

Протягом року

 • Проводити щороку вивчення стану розвитку психологічної служби

системи освіти міста

Постійно

3.4. Сприяти узагальненню та поширенню інноваційного досвіду роботи працівників психологічної служби

Постійно

 1. Хід виконання даного рішення розглянути на апаратній нараді відділу освіти Конотопської міської ради у жовтні поточного року.

Жовтень 2018 року

 1. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника відділу освіти Гаценко Л.Г.

 

 1. СЛУХАЛИ:

Гуминську Оксану Петрівну, головного спеціалісту відділу освіти, яка доповіла про стан виконання Закону України «Про дошкільну освіту» у світлі чинного Закону України «Про освіту» (текст доповіді додається до протоколу).

 

ВИРІШИЛИ:

 1. Визнати діяльність закладів дошкільної освіти №10, 11, 12, 13, 14,«Колосок», НВК та НВК «Казка» щодо виконання Закону України «Про дошкільну освіту» задовільною.

2.Керівникам закладів дошкільної освіти:

2.1. Активізувати діяльність вихователів з узагальнення власного досвіду з організації освітньої роботи.

Постійно

 

2.2.Застосовувати нові форми роботи з батьками вихованців у просвітницькій діяльності щодо необхідності охоплення дітей дошкільною освітою.

Постійно

2.3.Поповнити картотеки дидактичних ігор та наочності для роботи відповідно до вимог.                                                                                                                                                                                          До 01.10.2018

2.4.Провести моніторинг діяльності педагогічних працівників закладу, проаналізувати її результативність та вивчити запити батьків щодо організації  роботи на наступний навчальний рік.

До 25.08.2018

 

2.5.Контролювати ведення обов’язкової ділової документації, що регламентує діяльність закладу.

Постійно

3.Завідувачу Підлипненського дошкільного закладу «Колосок» Зубко С.О. активізувати участь працівників закладу у загальноміських заходах, враховуючи зазначені зауваження.

Протягом року

4.Хід виконання даного рішення  розглянути у листопаді 2018 року на нараді керівників ЗДО міста.

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на головного спеціаліста відділу освіти Гуминську О.П.

 

 1. СЛУХАЛИ:

Гаценко Людмилу Григорівну, заступника начальника відділу освіти, яка доповіла про стан реалізації окремих положень Закону України «Про освіту», що потребують негайного практичного застосування з моменту набрання його чинності (текст доповіді додається до протоколу).

 

ВИСТУПИЛИ:

Мусієнко Юлія Миколаївна, провідний спеціаліст сектору нормативності освіти та кадрової роботи відділу освіти – текст виступу додається до протоколу.

 

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома та виконання.
 2. Відділу освіти Конотопської міської ради:

2.1. Здійснювати моніторинг забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Протягом року

 

2.2. Покращувати умови для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними освіти на всіх рівнях освіти з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів, у тому числі шляхом створення, облаштування і забезпечення функціонування Конотопського ІРЦ, залучення до роботи відповідних фахівців з дефектологічною освітою за умови прийняття відповідних рішень міської ради.

Протягом року

2.3. Підготувати проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про організацію обліку дітей шкільного віку та учнів м. Конотопа та закріплення території обслуговування за закладами дошкільної та загальної середньої освіти», урахувавши пропозиції ЗЗСО та ЗДО щодо внесення змін у чинне рішення.

До 01 жовтня 2018 р.

2.4. Аналізувати результати розподілу і закріплення території обслуговування і враховувати їх під час розподілу і закріплення за закладами освіти території обслуговування на наступний рік

Щорічно до 01 вересня

2.5. Здійснити окреме вивчення питання дотримання у ЗО міста законодавства України «Про звернення громадян»

До кінця 2018 року

2.6. Продовжити надання консультативної допомоги ЗО з питань дотримання чинного трудового законодавства

Протягом року

2.7. У зв’язку з виключенням з переліку повноважень відділу освіти Конотопської міської ради повноваження щодо здійснення добору, призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних працівників та здійсненням зазначеного повноваження керівниками закладів освіти, організувати навчання керівників закладів освіти з питань дотримання чинного трудового законодавства.

До 30 листопада 2018 р.

2.8. Провести широку інформаційну кампанію щодо правил прийому дітей до перших класів закладів загальної середньої освіти.

До 01 травня 2019 р.

 1. Керівникам закладів освіти:

3.1. У зв’язку з використанням в усіх нових нормативно-правових актах Уряду, наказах МОН, офіційній документації Департаменту освіти і науки Сумської ОДА та відділу освіти нової термінології уникати термінологічної розбіжності у документуванні управлінської інформації.

3.2. Невідкладно забезпечити оприлюднення усієї інформації відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту» та її своєчасне та систематичне оновлення.

3.3. Організувати розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідно до частини 2 статті 41, керуючись рекомендаціями Державної служби якості освіти України, та (або) розробивши власні заходи та процедури забезпечення якості освіти в закладі

До кінця 2018-2019 н.р.

3.4.Забезпечити дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками та здобувачами освіти шляхом затвердження Положення про конкретні види академічної відповідальності (у тому числі додаткові та/або деталізовані) учасників освітнього процесу за конкретні порушення академічної доброчесності та затвердження порядку виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності.

До 01 вересня 2018 р.

3.5. Здійснювати контроль за щорічним підвищенням кваліфікації педагогічних працівників закладу, враховуючи, що не менше 10 % загальної кількості годин має бути спрямовано на вдосконалення знань, вмінь, практичних навичок у частині роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (згідно з проектом нового Закону «Про повну загальну середню освіту»).

Постійно

3.6. Надавати пропозиції щодо внесення змін у чинне рішення виконавчого комітету міської ради про закріплення території обслуговування за закладами освіти для щорічного аналізу та врахування під час розподілу та закріплення території на наступний рік.

Щорічно до 01 вересня

3.7. Забезпечувати на своїх веб-сайтах та у закладах відкритий доступ до інформації та документів про закріплену за ними територію обслуговування, спроможність закладу освіти, кількість учнів у кожному класі та наявність вільних місць.

Протягом року

3.8. Рішення педагогічної ради вводити в дію рішеннями керівника закладу освіти.

Постійно

3.9. Сприяти систематичному висвітленню діяльності органів громадського самоврядування на сайті закладу, у соціальних мережах.

Постійно

 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника начальника відділу освіти Гаценко Л.Г.
 2. Хід виконання п.2.5 і 3.2 даного рішення розглянути у грудні 2018 року на колегії відділу освіти.

 

 1. СЛУХАЛИ:

Одинцову Лілію Миколаївну, завідувача сектору нормативності освіти та кадрової роботи відділу освіти, яка доповіла про стан організації роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладах освіти міста (текст доповіді додається до протоколу).

 

 

ВИСТУПИЛИ:

Савченко Юлія Геннадіївна, головний спеціаліст сектору з питань охорони здоров’я та праці виконавчого комітету Конотопської міської ради, яка нагадала присутнім нормативну базу з питання організації роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності в закладах освіти міста; звернула увагу на типові недоліки в організації цієї роботи; наголосила на важливості своєчасного та систематичного контролю за організацією роботи в закладах з охорони праці та внесла пропозицію про введення посади (ставки) інженера з охорони праці у відділі освіти, який міг би навчати відповідальних працівників по ЗО за безпечний стан і експлуатацію приміщень, робочих місць, обладнання, інвентарю, а також курувати питання охорони праці в цілому.

 

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома.

2.Відділу освіти Конотопської міської ради:

2.1. Передбачити кошти для введення ставки інженера з охорони праці у відділ освіти Конотопської міської ради.

2.2. Передбачити на 2018-2019 роки кошти для проведення навчання працівників закладів освіти з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності відповідно до вимог наказу Міністерства освіти і науки України 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.07.2006 за №806/12680).

3.Закладам освіти міста:

3.1. Проводити своєчасно розслідування нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу згідно з Положенням про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в освітніх закладах; своєчасно надавати повідомлення (спецповідомлення) до відділу освіти Конотопської міської ради.

3.2. Здійснювати технічне обстеження спортивних споруд, майданчиків, спортивного обладнання для визначення надійності і стійкості конструкції, відповідності вимогам охорони праці, з обов’язковим оформленням відповідних актів.                                                (Щорічно)

3.3. Допускати до участі у спортивних змаганнях різних рівнів вихованців, учнів тільки при наявності медичної довідки, що дозволяє брати участь у змаганнях за даним видом спорту.              (Постійно)

3.4. Проводити роз’яснювальну виховну роботу з учнями, вихованцями, батьками щодо профілактики та запобігання випадків травматизму в побуті.                                                                                       (Постійно)

3.5. Забезпечити:

– наочність у класних й групових кімнатах, рекреаціях з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці;

– наявність попереджувальних знаків безпеки, огорожі, тощо при виконанні ремонтних робіт на території закладу;

– розташування позначок евакуаційних виходів у навчальному закладі.

(Постійно)

3.6. Суворо дотримуватися вимог чинного законодавства щодо перевезення організованих груп дітей, а також проведення туристичних та екскурсійних подорожей (поїздок) за межами району, з погодженням необхідних документів.                                      (Постійно)

3.7. Здійснювати зв’язок із громадськими і державними організаціями, що займаються питаннями охорони здоров’я, безпеки життєдіяльності людей (за згодою) задля проведення різних просвітницько-профілактичних заходів.

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на завідувача сектору нормативності освіти і кадрової роботи відділу освіти Захарченко Л.М.
 2. Хід виконання даного рішення розглянути у вересні, грудні 2018 року на апаратних нарадах відділу освіти.

 

 

Голова колегії, начальник відділу освіти                                     О.В. Беспала

 

 

Секретар колегії                                                                  Л.Г. Гаценко

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *