ПОЛОЖЕННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ЛЮДИНИ – У ЖИТТЯ!

 10 грудня Україна, як і вся світова спільнота, відзначає видатну подію

     10 грудня Україна, як і вся світова спільнота, відзначає видатну подію в історії людства – прийняття Загальної декларації прав людини (1948 р.) Цей документ став відправною точкою розбудови  системи міжнародних стандартів у галузі прав людини.

     Декларація дає кожному надію бути рівними у своїй гідності та правах, жити в суспільстві, вільному від насильства, дискримінації, збройних конфліктів. Створення єдиної міжнародної системи захисту прав людини було найпершим завданням  ООН,  коли світова спільнота зіткнулася з жахливими злочинами Другої світової війни.

     Проголошені в Загальній декларації  права і свободи людини для багатьох країн  стали системою найвищих цінностей, закріплених у  нормах права. Положення Загальної декларації  представлені в конституціях більш ніж 120 країн світу.  А Загальна декларація прав людини перекладена більше, ніж на триста мов світу. Тож недаремно цей документ носить  назву «Велика хартія вольностей»  або Хартія прав людини. 10 грудня 1950 року, у день прийняття Декларації Організацією Об’єднаних Націй, було проголошено Днем прав людини. 

     Тож сьогодні є ще одна нагода привернути загальну увагу до необхідності дотримання прав людини та неприпустимості порушення положень Загальної декларації. Так, згідно  зі статтею 10 вищезгаданого документу, кожна людина має право на справедливий суд. І який  спротив у душі кожного з нас викликає ганебне рішення російського суду щодо ув’язнення Надії Савченко!  Учні школи, батьки та педагоги висловлюють свою підтримку нашій Надії, яка, до речі,  26 січня 2014 року  стала членом  української делегації в ПАРЄ.  Відомо, що у 2014 році вона  була нагороджена Орденом «За мужність» III ступеня, у березні 2015 року – отримала звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» за незламність волі, громадянську мужність, жертовне служіння українському народові. 

     «Кожна людина повинна мати всі права та свободи, проголошені цією Декларацією, ніхто не має права ставитися до Вас, як до раба.Кожна людина має право скористатися законом, коли не поважають її права…»  Ці промовисті слова з тексту Загальної декларації прав людини мають бути почуті всіма.

  Члени кіноклубу медіа-просвітиз прав

людини DocudaysUA

                                                               Конотопської СШ №2

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *