Конференція на честь Великого Кобзаря

 Історико-краєзнавча конференція в рамках міського краєзнавчого руху «Ми діти твої, Конотопщино» відбулась 14 березня

  Історико-краєзнавча конференція в рамках міського краєзнавчого руху «Ми діти твої, Конотопщино» відбулась 14 березня в Конотопському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського. Вона була присвячена 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка.

     Учасники пошукових загонів загальноосвітніх шкіл міста протягом кількох місяців досліджували різноманітні аспекти з життя та творчості Великого Кобзаря, а під час конференції поділились напрацьованим матеріалом.

  Юні дослідники підготували ґрунтовані доповіді про пам’ятники Шевченку на Сумщині, його поезії, пісні, вшанування поета в нашому краї, публікації про нього у місцевих ЗМІ та інші теми.

     Було дуже цікаво дізнатися про те, що раніше не знав про Великого Кобзаря, відчувати цю атмосферу, бачити прагнення учнів донести до ровесників те, що вони не знали про Шевченка. П’яти хвилин, відведених кожному доповідачу, більшості з них було недостатньо, щоб розповісти про досліджену тему.

     Крім того, організатори запропонували учасникам взяти участь у вікторині з життя та творчості Т.Г.Шевченка, а також заповнити пропущені місця в тексті про поета. За результатами цих трьох конкурсів (дослідницька робота, вікторина і текст) були визначені переможці.

     У підсумку переможцем був визнаний пошуковий загін міської гімназії. Друге місце розділили загони СШ № 9 та ЗОШ № 13, третє – СШ № 3 та СШ № 12.

     «Завдяки участі в конференції, – говорить одна з її учасниць, учениця ЗОШ № 11 Ольга Кишка, – я дізналась багато цікавих фактів з життя Тараса Григоровича Шевченка. Особливо мені сподобалась доповідь про переклади його творів на іноземні мови. Вважаю, що тема зв’язків Великого Кобзаря з нашим краєм має ще багато недосліджених сторінок і до її вивчення варто залучати дослідників різного віку».

Володимир Поляченко,

вихованець гуртка «Юні журналісти-краєзнавці» СЮТур.

 

На знімках:

А.Виступ учнів міської гімназії.

Б.Виступ учнів ЗОШ № 13.

В.Нагородження переможців.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *