• Без категорії

Світлана запитує – Підскажіть будь ласка, як перевести дитину на сімейну форму навчання, які школи приймають екстерном?

На Ваше звернення

Шановна пані Світлано!

Відділ освіти Конотопської міської ради розглянув Ваше звернення від 13 жовтня 2017 року, яке розміщене на офіційному сайті відділу освіти міської ради, з питання переведення дитини на сімейну форму навчання та щодо шкіл, які організовують навчання за екстернатною формою, та повідомляє:

Відповідно до ст.8, п.7 Закону України «Про освіту», що набрав чинність 28.09.2017, сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. При цьому формальна освіта – це освіта, яка здобувається за освітніми програмами відповідно до визначених законодавством рівнів освіти і передбачає досягнення здобувачами освіти визначених стандартами освіти результатів навчання відповідного рівня освіти (ст.8, п.2 Закону України «Про освіту»).

Звертаємо Вашу увагу, що відповідальність за здобуття сімейної форми освіти на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюють відповідно до законодавства.

Однак, враховуючи нещодавнє прийняття нового базового Закону «Про освіту», на сьогодні законодавчо не затверджено Положення про сімейну освіту та нормативно-правові документи, які б регламентували діяльність навчальних закладів по впровадженню сімейної форми навчання.

Таким чином, на даний час прийом дітей на сімейну форму навчання не здійснюється.

Щодо шкіл, які здійснюють організацію екстернатної форми здобуття освіти, при якій освітня програма повністю засвоюється здобувачем самостійно, а оцінювання результатів навчання здійснюється відповідно до законодавства, повідомляємо наступне:

Екстернатна форма здобуття освіти може бути організована на базі будь-якого загальноосвітнього навчального закладу міста та регламентується чинним Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017  № 369 «Про затвердження Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах».

 

Начальник відділу освіти   О.В. Беспала

Вам може бути цікаво...